fbpx Skip to content

Czyszczenie, regeneracja turbin i filtrów DPF Łomża

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI - Odpowiemy na wszelkie pytania

Serwis Krymar specjalizuje się w naprawie turbin i filtrów DPF. Nasza siedziba znajduje się w Białymstoku, jednak usługi skierowane są także do mieszkańców okolicznych miast, takich jak Łomża. Można osobiście dostarczyć daną część do serwisu lub wysłać go nam za pośrednictwem firmy kurierskiej na koszt firmy Krymar. Wykonamy wszystkie niezbędne działania, a po przeprowadzeniu czyszczenia i regeneracji odeślemy część pod wskazany adres.

Naprawa turbosprężarek

Na stan tego elementu wpływa wiele indywidualnych czynników – głównie stan naszego pojazdu. Do uszkodzeń mogą doprowadzić na przykład zaniedbania w zakresie wymiany oleju silnikowego. O awarii mogą świadczyć natomiast dym z układu wydechowego oraz spadek mocy pojazdu. Po zauważeniu takich niedogodności należy zgłosić się do serwisu – jazda z uszkodzoną turbiną skutkuje poważnymi usterkami silnika. Realizację usługi naprawy turbosprężarek rozpoczynamy od szczegółowej diagnostyki. Dzięki temu można sprawdzić, które komponenty kwalifikują się do regeneracji, a które należy wymienić. Następnie przeprowadzamy czynności naprawcze, takie jak mycie poszczególnych elementów pod ciśnieniem, piaskowanie, złożenie przy wykorzystaniu nowych i wyczyszczonych podzespołów. Upewniamy się, że działania podjęte przy naprawie turbosprężarek przyniosły oczekiwany efekt – najpierw doważamy układ wirujący na maszynach Schenck, następnie – już po złożeniu w całość, ustawiamy na urządzeniu flowbench Cimat.

regeneracja turbin w Łomży

Regeneracja turbin

Turbina odpowiada za moc i wydajność pojazdu, wymaga jednak odpowiedniego podejścia, aby właściwie spełniać swoją funkcję. W przypadku awarii tego elementu właściciel pojazdu może zakupić nową część lub skorzystać z usług serwisu. Regeneracja turbin przeprowadzana przez firmę Krymar stanowi niewątpliwie tańszą alternatywę, a jednocześnie umożliwia przywrócenie pełnej sprawności komponentów. Naprawiamy turbiny z kierownicami spalin (zmienną geometrią, VNT, VGT) i klapą upustu spalin – wastegate. Diagnozujemy i regenerujemy sterowniki (elektroniczne aktuatory, nastawniki). Dokonujemy napraw powyższych podzespołów do wszystkich pojazdów – począwszy od aut osobowych i dostawczych jak np. Volkswagen, Audi, BMW, Ford, Volvo, Renault, Peugeot i innych, przez auta ciężarowe jak Scania, Volvo, Renault, DAF, MAN, etc. skończywszy na maszynach budowlanych i rolniczych John Deere, Caterpillar, JCB, Fendt, Class i wielu innych. Wykonujemy także regenerację turbosprężarek marynistycznych.

Wyślij do nas turbinę lub filtr DPF
w najbliższym oddziale Poczty Polskiej

logo poczta polska
plac Pocztowy 1,
18-400 Łomża

Współrzędne GPS:
N 53° 10' 47.01" E 22° 4' 28.42"

 

 

 

Regeneracja filtrów SCR

System SCR (Selektywna Redukcja Katalityczna) odpowiada za zmniejszanie ilości tlenku azotu w emitowanych spalinach. Istotną rolę w tym procesie odgrywa roztwór mocznika – płyn AdBlue. Na obniżenie wydajności układu wpływają jednak zanieczyszczenia katalizatora. W takiej sytuacji warto zgłosić się do profesjonalnego serwisu. Usługa regeneracji filtrów SCR, którą również kierujemy do właścicieli samochodów osobowych, ciężarowych, dostawczych i rolniczych, realizowana jest w podobny sposób jak w przypadku filtrów DPF FAP – element zostaje umieszczony w specjalnej maszynie, która wprowadza do jego wnętrza wodę pod ciśnieniem. Wówczas niemal wszystkie zanieczyszczenia zostają wypłukane. Usunięcie ewentualnych pozostałości zabrudzeń jest możliwe dzięki suszeniu gorącym powietrzem o temperaturze 120 stopni Celsjusza. To przekłada się na odzyskanie stuprocentowej sprawności w procesie regeneracji filtrów i jest odczuwalne podczas jazdy autem.

czyszczenie filtrów DPF Łomża

Czyszczenie filtrów DPF FAP

Filtry DPF FAP pełnią ważną funkcję w samochodzie – ich podstawowym zadaniem jest oczyszczenie spalin ze szkodliwych cząstek stałych. Sadza powstająca podczas niecałkowitego spalania paliwa szkodzi zdrowiu człowieka, przyczynia się do powstawania smogu. Filtry z czasem ulegają jednak zanieczyszczeniu, co prowadzi do zapchania, a w konsekwencji – do spadku wydajności urządzeń. W celu przywrócenia ich pierwotnej efektywności przeprowadzamy czyszczenie filtrów DPF FAP. Oferta skierowana jest do właścicieli samochodów osobowych, ciężarowych, dostawczych, pojazdów rolniczych i ciężarowych, a sama usługa składa się z następujących etapów:

  • przygotowania elementu – założenia przejściówek oraz zabezpieczenia czujników, a także sprawdzenia parametrów przepływu,
  • oczyszczania z zastosowaniem podwójnego obiegu wody pod ciśnieniem i profesjonalnych preparatów,
  • suszenia gorącym powietrzem w temperaturze 120 stopni Celsjusza,
  • ponownego sprawdzenia parametrów przepływu w celu zweryfikowania skuteczności podjętych działań.

Proces ten pozwala nie tylko na wyeliminowanie uciążliwych niedogodności, ale również na poznanie przyczyny usterki. Dzięki tym informacjom nasi specjaliści mogą udzielić Klientowi merytorycznych porad na temat prawidłowej eksploatacji samochodu, zwłaszcza w warunkach miejskich.

Usługi specjalistów

Samodzielne czyszczenie filtrów/katalizatorów lub przeprowadzanie napraw turbin bywa ryzykowne – może doprowadzić do pogłębienia uszkodzeń. Jeśli więc zauważasz wspomniane sygnały awarii, warto zgłosić się do serwisu Krymar w Białymstoku. Stosujemy wyłącznie sprawdzone, innowacyjne rozwiązania technologiczne. Powierzając nam naprawę podzespołów, masz gwarancję szybkiego i skutecznego zrealizowania usługi. Mamy wieloletnie doświadczenie w branży, dysponujemy nowoczesnym parkiem maszynowym.

Mieszkańców Łomży oraz innych miast zachęcamy do wysyłki części darmowym kurierem. Po zakończeniu prac odsyłamy części pod wskazany adres. Zapraszamy po szczegóły – z chęcią udzielamy informacji przez telefon i drogą mailową.

Z Łomży możesz nadać do nas paczkę w każdym Paczkomacie Inpost

inpost paczkomaty
Wybierz jeden z Paczkomatów dostępnych w Łomży i wyślij do nas do regeneracji turbosprężarkę lub filtr DPF

strzałka

DANE TELEADRESOWE

biuro@turbokrymar.pl

ul. Hetmańska 36B Białystok

+48 512 339 409

+48 85 654 48 73