fbpx Skip to content

Czyszczenie, regeneracja turbin i filtrów DPF Augustów

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI - Odpowiemy na wszelkie pytania

Turbosprężarki i filtry DPF, FAP, GPF, turbiny oraz katalizatory SCR pełnią ważne funkcje w pojazdach, ulegają jednak różnym awariom i wówczas wymagają profesjonalnej naprawy – czyszczenia lub regeneracji. W takiej sytuacji warto zgłosić się do serwisu Krymar z Białegostoku. Uszkodzoną część można przywieźć do naszej siedziby, ponadto mieszkańcy innych miast, jak Augustów, mają możliwość wysłania nam danego elementu za pośrednictwem kuriera, za darmo. To udogodnienie, z którego warto skorzystać.

Naprawa turbosprężarek

Turbosprężarki i filtry DPF, FAP, GPF, turbiny oraz katalizatory SCR pełnią ważne funkcje w pojazdach, ulegają jednak różnym awariom i wówczas wymagają profesjonalnej naprawy – czyszczenia lub regeneracji. W takiej sytuacji warto zgłosić się do serwisu Krymar z Białegostoku. Uszkodzoną część można przywieźć do naszej siedziby, ponadto mieszkańcy innych miast, jak Augustów, mają możliwość wysłania nam danego elementu za pośrednictwem kuriera, za darmo. To udogodnienie, z którego warto skorzystać.

Naprawa turbosprężarek

Turbosprężarka odpowiada za poprawę sprawności silnika, zmniejszenie spalania oraz emisji spalin, z czasem jednak urządzenie może ulec awarii i wówczas można zauważyć sygnały, takie jak specyficzny dźwięk przypominający gwizd czy też dym z układu wydechowego. W ramach naprawy turbosprężarek przeprowadzamy kilka czynności poprzedzonych szczegółową diagnostyką. Rozbieramy daną turbinę i sprawdzamy, które elementy wymagają wymiany. W większości przypadków na nowy wymieniamy kompletny zespół wirujący. Pozostałe podzespoły czyścimy wodą pod ciśnieniem, przeprowadzamy piaskowanie, a także szkiełkowanie. Po złożeniu z wykorzystaniem nowych i wyczyszczonych podzespołów, kolejnym etapem jest wyważenie wałka oraz koła kompresji. Realizowane jest to przy użyciu niemieckich urządzeń Schenck. Dzięki temu można osiągnąć równomierny rozkład masy wirnika wobec geometrycznej osi obrotu. Następnie ponownie składamy turbosprężarkę i sprawdzamy, czy działa poprawnie – jest ona ustawiana i testowana na flowbenchu dynamicznym Cimat TurboTest Expert.

regeneracja i naprawa turbin w Augustowie

Regeneracja turbin

Wyróżniamy kilka możliwych układów wysterowania turbin:

  • przez mechanizm VNT (zmienna geometria, VGT, kierownice spalin – pojęcia zamienne),
  • poprzez klapę upustu spalin – tzw. wastegate,
  • turbo bez sterowania – tzw. free float.

Powyższe mechanizmy regulowane są przez zawory (gruszki) pneumatyczne: podciśnieniowe/ciśnieniowe lub nastawniki elektroniczne (sterowniki, aktuatory). Gruszka może być wyposażona w elektroniczny czujnik pozycji (pozycjometr, czujnik kopiowania). W autach benzynowych i tuningowych możemy spotkać jeszcze zawory DV (dump valve) lub BOV (blow off). Każdy powyższy typ wysterowania możemy zdiagnozować i przeprowadzić regenerację w firmie Krymar. Naprawiamy turbiny do każdego pojazdu. Począwszy od największych ciężarówek (jak Scania, Volvo, DAF, MAN i innych), przez sprzęt rolniczy i budowlany (JCB, CAT, John Deere, Class, Fendt, Massey Ferguson, Zetor, Doosan, Komatsu, New Holland i wielu innych) aż po zwykłe osobówki i dostawczaki jak Volkswagen, Ford, Audi, Volvo, Renault etc.

Szczegóły dotyczące regeneracji turbin z przyjemnością przedstawią Ci pracownicy naszego serwisu.

Wyślij do nas turbinę lub filtr DPF
w najbliższym oddziale Poczty Polskiej

logo poczta polska
Rynek Zygmunta Augusta 3,
16-300 Augustów

Współrzędne GPS:
N 53° 50' 37.77'' E 22° 58' 48.179''

Czyszczenie filtrów DPF FAP

Filtr cząstek stałych DPF FAP wpływa na zredukowanie emisji sadzy w spalinach trafiających do atmosfery. To ważna część samochodowa, której brak może prowadzić do zanieczyszczenia środowiska naturalnego, ale także do konsekwencji prawnych. W przypadku zapchania tego elementu warto niezwłocznie zgłosić się do profesjonalnego serwisu. Nasi specjaliści przeprowadzają czyszczenie filtrów DPF FAP z zastosowaniem sprzętu marki FFSolution. Realizuje on metodę objętościową, która umożliwia precyzyjne oczyszczenie wszystkich kanałów. To przekłada się natomiast na wyeliminowanie uciążliwych niedogodności, przywrócenie sprawności pojazdu i pożądanego komfortu jazdy. Usługę wykonujemy na podzespołach wszystkich typów pojazdów: samochodach osobowych, ciężarowych oraz dostawczych, rolniczych i budowlanych.

Regeneracja katalizatorów SCR

Czyszczenie filtrów DPF Augustów

Zanieczyszczenia uniemożliwiają układowi katalizatora SCR odpowiednie spełnianie swojej funkcji, jaką jest zmniejszanie ilości tlenku azotu w spalinach. Rozwiązanie problemu stanowi regeneracja filtrów SCR. Ofertę kierujemy do właścicieli samochodów osobowych, pojazdów ciężarowych, dostawczych, rolniczych i budowlanych. Podobnie jak w przypadku filtrów DPF, FAP i GPF usługa składa się z następujących czynności:

  • sprawdzenia parametrów przepływu,
  • założenia przejściówek oraz zabezpieczenia czujników,
  • czyszczenia komponentów z użyciem podwójnego obiegu wody pod ciśnieniem, a także profesjonalnych preparatów,
  • suszenia w temperaturze 120 stopni Celsjusza,
  • ponownego sprawdzenia parametrów przepływu (umożliwia to sprawdzenie, czy podjęte działania przyniosły oczekiwany skutek).

Ta metoda regeneracji charakteryzuje się wyższą skutecznością niż wypalanie filtra w piecu indukcyjnym (wypalanie ma pewne wady – pozwala na usunięcie jedynie sadzy, a przy tym wymaga rozcięcia podzespołu w celu wyjęcia monolitu). Czyszczenie wodą pod ciśnieniem jest bezinwazyjne. Ponadto umożliwia pozbycie się nie tylko sadzy, ale też popiołu oraz innych zanieczyszczeń. To propozycja również dla samochodów ciężarowych i dostawczych.

Profesjonalne naprawy, czyli regeneracja i czyszczenie podzespołów

Jazda z uszkodzoną turbiną stanowi zagrożenie dla silnika, a w przypadku zapchania lub usunięcia filtra DPF FAP – również dla ludzi i środowiska naturalnego. Nie warto zatem zwlekać z regeneracją, czyszczeniem, generalnie wdrożeniem działań naprawczych. W serwisie Krymar stosujemy innowacyjne technologie, mamy wieloletnie doświadczenie w branży, dzięki czemu możemy świadczyć usługi na wysokim poziomie. W odpowiedni sposób zajmiemy się uszkodzonym podzespołem – wystarczy, że przyniesiesz go do naszej siedziby w Białymstoku. Jeśli mieszkasz w innym mieście, na przykład w Augustowie, możesz zadzwonić do nas – zlecimy odbiór kurierem na nasz koszt. Po zrealizowaniu usługi odeślemy zregenerowaną część pod wskazany adres.

Z Augustowa możesz nadać do nas paczkę w każdym Paczkomacie Inpost

inpost paczkomaty
Wybierz jeden z Paczkomatów dostępnych w Augustowie i wyślij do nas do regeneracji turbosprężarkę lub filtr DPF

strzałka

DANE TELEADRESOWE

biuro@turbokrymar.pl

ul. Hetmańska 36B Białystok

+48 512 339 409

+48 85 654 48 73