fbpx Skip to content

Czyszczenie, regeneracja turbin i filtrów DPF Bielsk Podlaski

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI - Odpowiemy na wszelkie pytania

Awarie turbin, filtrów DPF, FAP i CPF, a także katalizatorów SCR wymagają natychmiastowej naprawy – w przeciwnym wypadku może dojść do poważnych uszkodzeń silnika lub stworzenia zagrożenia dla ludzi oraz środowiska naturalnego. W takiej sytuacji pomoc uzyskasz w serwisie KRYMAR – zapraszamy do odwiedzenia naszej siedziby. Mieszkańcom innych miejscowości, na przykład Bielska Podlaskiego, proponujemy opcję darmowej wysyłki danego elementu za pośrednictwem kuriera.

Przebieg naprawy turbosprężarek

Usterki turbin objawiają się między innymi w postaci charakterystycznego dźwięku, który przypomina gwizd, oraz dymu z układu wydechowego. Naprawę turbosprężarek warto powierzyć doświadczonym specjalistom z firmy KRYMAR. W zakres naszych zainteresowań wchodzą urządzenia z różnymi rodzajami sterowania – zarówno z mechanizmem VNT, jak też z wastegate, czyli klapą upustu spalin.

Realizację zlecenia rozpoczynamy od szczegółowej diagnostyki. Po rozłożeniu sprzętu na części możemy stwierdzić, które komponenty wymagają wymiany na nowe (zazwyczaj dotyczy to zespołu wirującego). Pozostałe podzespoły poddajemy czyszczeniu wodą pod ciśnieniem. Następnie przeprowadzamy piaskowanie oraz szkiełkowanie. Kolejny etap naprawy turbosprężarek to wyważenie wałka i koła kompresji z zastosowaniem wysokiej klasy urządzeń marki Schenck, co umożliwia osiągnięcie równomiernego rozkładu masy wirnika wobec geometrycznej osi obrotu. Po ponownym złożeniu podzespołu sprawdzamy jego działanie – testy odbywają się na flowbenchu dynamicznym Cimat TurboTest Expert.

naprawa turbin w Bielsku Podlaskim

Regeneracja turbin do różnych typów pojazdów

Turbiny są ważnymi elementami turbosprężarek, a ich wszelkie uszkodzenia wymagają natychmiastowej reakcji. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego dbamy o to, aby realizacja usługi regeneracji przebiegała szybko i sprawnie. Zajmujemy się naprawami turbin przeznaczonych do różnych pojazdów, między innymi:

  • samochodów osobowych i dostawczych (marki Ford, Renault, Audi, Volkswagen czy też Citroen),
  • ciężarówek (takich jak Scania, Volvo, DAF oraz MAN)
  • maszyn rolniczych (na przykład Zetor, New Holland, Deutz lub John Deere),
  • sprzętów budowlanych (Caterpillar, JCB, Doosan i innych).

Regeneracja turbin może też dotyczyć łodzi, motorówek albo skuterów wodnych. Szczegóły warto omówić ze specjalistami z naszego serwisu. Nie tylko wskażą oni optymalne rozwiązania, ale też udzielą porad na temat prawidłowej eksploatacji pojazdu po przeprowadzeniu prac naprawczych.

Wyślij do nas turbinę lub filtr DPF
w najbliższym oddziale Poczty Polskiej

logo poczta polska
ul, Adama Mickiewicza 20,
17-100 Bielsk Podlaski

Współrzędne GPS:
N 52° 45' 57.97'' E 23° 11' 17.08''

Czyszczenie filtrów DPF FAP w rozsądnej cenie

Jazda samochodem w przypadku zapchania filtra cząstek stałych DPF FAP wiąże się z ryzykiem zatarcia silnika. Ponadto może doprowadzić do zanieczyszczenia środowiska naturalnego – występuje wówczas zwiększona emisja sadzy w spalinach. W takiej sytuacji należy niezwłocznie udać się do profesjonalnego serwisu.

W naszej ofercie znajdziesz usługę czyszczenia filtrów DPF FAP w samochodach osobowych, ciężarowych czy też dostawczych. Proces ten przeprowadzamy z zastosowaniem sprzętu marki FFSolution, który wykorzystuje metodę objętościową. Pozwala ona na usunięcie zabrudzeń ze wszystkich kanałów – woda pod ciśnieniem umożliwia bowiem pozbycie się nie tylko sadzy, ale też popiołu. Na skuteczność prac wpływa również suszenie w temperaturze 120 stopni Celsjusza. Zarówno przed, jak i po czyszczeniu filtrów DPF FAP sprawdzamy parametry przepływu w celu zweryfikowania, czy osiągnęliśmy pożądany efekt.

czyszczenie filtrów dpf Bielsk Podlaski

Regeneracja filtrów SCR w profesjonalnym serwisie

Zanieczyszczenia w obrębie katalizatora sprawiają, że nie może on odpowiednio spełniać swojej funkcji, jaką jest zmniejszanie ilości tlenku azotu w spalinach. W takiej sytuacji warto skorzystać z usługi regeneracji filtrów SCR. Przebiega ona podobnie jak w przypadku czyszczenia filtrów DPF, FAP i GPF. Mycie wodą pod ciśnieniem to skuteczny, a zarazem bezinwazyjny proces. Sprawdza się w przypadku podzespołów wszystkich typów pojazdów – zarówno samochodów osobowych, ciężarowych i dostawczych, jak też maszyn rolniczych oraz budowlanych.

Usługa regeneracji filtrów SCR pozwala przywrócić elementom dawną efektywność. Natomiast stosując się do zaleceń naszych specjalistów, można zmniejszyć ryzyko wystąpienia podobnych awarii w przyszłości.

Naprawa i czyszczenie różnych podzespołów

Firma KRYMAR od lat zajmuje się regeneracją turbin oraz czyszczeniem filtrów DPF, FAP, GPF i SCR. Dysponujemy wysokiej klasy urządzeniami, a ponadto mamy bogate doświadczenie w branży, dzięki czemu możemy sprawnie i skutecznie realizować powierzone nam zadania. Zapraszamy do odwiedzenia naszej siedziby w celu skorzystania z oferty. Jeśli mieszkasz w innym mieście, na przykład w Bielsku Podlaskim, możesz wysłać uszkodzony element za pośrednictwem kuriera – pokryjemy koszty wysyłki. Po przeprowadzeniu prac naprawczych odeślemy zregenerowaną część pod wskazany adres.

W Bielsku Podlaskim możesz nadać do nas paczkę w każdym Paczkomacie Inpost

inpost paczkomaty
Wybierz jeden z Paczkomatów dostępnych w Bielsku Podlaskim i wyślij do nas do regeneracji turbosprężarkę lub filtr DPF

strzałka

DANE TELEADRESOWE

biuro@turbokrymar.pl

ul. Hetmańska 36B Białystok

+48 512 339 409

+48 85 654 48 73