fbpx Skip to content

Regeneracja, czyszczenie filtrów DPF i turbosprężarek Czarna Białostocka

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI - Odpowiemy na wszelkie pytania

Katalizatory, filtry DPF oraz turbosprężarki spełniają ważne funkcje w pojazdach, jednak nie są to urządzenia bezawaryjne. Z powodu niewłaściwej eksploatacji lub konserwacji ulegają różnym uszkodzeniom. W takich sytuacjach można jednak liczyć na pomoc specjalistów z serwisu Krymar. Choć nasza siedziba znajduje się w Białymstoku, z usługi regeneracji oraz czyszczenia podzespołów mogą skorzystać także Klienci z innych miejscowości, na przykład z Czarnej Białostockiej – wystarczy wysłać element za pośrednictwem firmy kurierskiej na nasz koszt.

Naprawa turbin i fachowe doradztwo

Eksploatacja samochodu ze zniszczoną turbosprężarką wiąże się z ryzykiem uszkodzenia silnika – a usuwanie takich usterek bywa kosztowne. Aby uniknąć problemów, warto zlecić naprawę turbin doświadczonej firmie. Specjaliści wdrożą odpowiednie działania, aby przywrócić pożądaną wydajność jednostkom napędowym. Mowa o takich czynnościach, jak:

  • przeprowadzenie dokładnych pomiarów w celu zweryfikowania stanu poszczególnych komponentów,
  • czyszczenie części wodą pod ciśnieniem,
  • piaskowanie oraz szkiełkowanie,
  • wyważenie wałka i koła kompresji.

Po zakończeniu tych działań ponownie składamy urządzenie i poddajemy je kontroli w celu sprawdzenia, czy funkcjonuje prawidłowo.

naprawa turbin w Czarnej Białostockiej

Regeneracja turbosprężarek – dlaczego warto skorzystać z tej usługi?

Zakup nowej turbiny wiąże się z koniecznością poniesienia dość wysokich kosztów. Ceny oryginalnych podzespołów wahają się w granicach od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. W celu uniknięcia takich wydatków warto powierzyć naprawę pracownikom sprawdzonego serwisu. To znacznie tańsza opcja, lecz przynosi taki sam efekt – zregenerowane turbosprężarki pracują jak nowe. Kierowca może natomiast dalej korzystać z pojazdu bez ryzyka poważnego uszkodzenia silnika.

Specjaliści z firmy Krymar służą też merytorycznym doradztwem. W procesie regeneracji turbosprężarek ważną rolę odgrywa bowiem diagnostyka, która umożliwia poznanie przyczyny usterki. Pracownicy serwisu przekażą te informacje Klientowi i powiedzą, jak dbać o swój samochód, aby zapobiegać podobnym problemom.

Wyślij do nas turbinę lub filtr DPF
w najbliższym oddziale Poczty Polskiej

logo poczta polska

Sienkiewicza 1C,
16-020 Czarna Białostocka

Współrzędne GPS:
N 53° 18' 3.265" E 23° 17' 23.894"

Czyszczenie filtrów SCR – kiedy jest konieczne?

Katalizatory służą do zmniejszania ilości tlenku azotu w spalinach. Mogą skutecznie spełniać tę funkcję dzięki płynowi AdBlue, czyli roztworowi mocznika. Wraz z eksploatacją ulegają jednak zapychaniu, co prowadzi do spadku ich efektywności. Pojawią się wówczas specyficzne sygnały, między innymi większe zużycie paliwa oraz drganie silnika na biegu jałowym. Dotyczy to samochodów zarówno osobowych, jak i ciężarowych czy dostawczych.

Czyszczenie filtrów SCR przeprowadzamy z zastosowaniem wody pod ciśnieniem. Jest to bezpieczna, a zarazem skuteczna metoda, która nie powoduje uszkodzeń podzespołu. Nie można tego powiedzieć o domowych sposobach zakładających użycie chemii domowej o działaniu żrącym – po tego typu zabiegach może być konieczna całkowita wymiana części. Warto więc skorzystać z pomocy profesjonalistów, aby zaoszczędzić pieniądze.

czyszczenie filtrów DPF Czarna Białostocka

Dlaczego czyszczenie filtrów DPF FAP jest tak ważne?

Obecność sadzy w atmosferze to zagrożenie zarówno dla człowieka (wiąże się z większą ilością zachorowań na nowotwór na danym obszarze), jak i dla środowiska naturalnego. Obowiązujące przepisy narzucają więc konieczność posiadania w samochodzie osobowym, dostawczym lub ciężarowym filtra DPF FAP. W przypadku jego zanieczyszczenia trzeba więc szybko podjąć działania w celu przywrócenia dawnej efektywności podzespołu. I choć doraźnie można korzystać ze specjalnych środków wspomagających wypalanie, w dłuższej perspektywie to rozwiązanie się nie sprawdza.

Czyszczenie filtrów DPF FAP to przede wszystkim czyszczenie z zastosowaniem podwójnego obiegu wody pod ciśnieniem i specjalistycznych preparatów. Natomiast suszenie w temperaturze 120 stopni Celsjusza pozwala pozbyć się ewentualnych pozostałych zanieczyszczeń. W ten sposób urządzenie odzyskuje stuprocentową sprawność.

Krymar – profesjonalne naprawy turbosprężarek i filtrów DPF

Odwiedź nasz serwis w Białymstoku, by zlecić nam regenerację lub czyszczenie podzespołu. Wychodzimy też naprzeciw oczekiwaniom Klientów z Czarnej Białostockiej i innych miast. Istnieje bowiem możliwość wysyłki uszkodzonych części – turbosprężarek, katalizatorów lub filtrów DPF FAP – kurierem na nasz koszt.

W Czarnej Białostockiej możesz nadać do nas paczkę w każdym Paczkomacie Inpost

inpost paczkomaty
Wybierz jeden z Paczkomatów dostępnych w Czarnej Białostockiej i wyślij do nas do regeneracji turbosprężarkę lub filtr DPF

strzałka

DANE TELEADRESOWE

biuro@turbokrymar.pl

ul. Hetmańska 36B Białystok

+48 512 339 409

+48 85 654 48 73