fbpx Skip to content

Czyszczenie, regeneracja turbin i filtrów DPF Grajewo

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI - Odpowiemy na wszelkie pytania

Serwis KRYMAR specjalizuje się w naprawach turbin, a także czyszczeniu filtrów DPF i katalizatorów SCR. Zapraszamy do wizyty w naszej siedzibie w celu omówienia szczegółów. Mieszkańcy innych miast, na przykład Grajewa, również mogą skorzystać z oferty – zlecimy wówczas darmowy odbiór przesyłki firmie kurierskiej.

Naprawa turbosprężarek do różnych typów pojazdów

Turbina to ważny element pojazdu, który odpowiada za poprawę sprawności silnika oraz zmniejszenie spalania i emisji spalin. W przypadku uszkodzenia podzespołu można zaobserwować między innymi dym z układu wydechowego. Warto wówczas reagować szybko, gdyż dalsza jazda może skutkować poważną awarią silnika. Z pomocą przychodzi firma KRYMAR, która zajmuje się profesjonalną naprawą turbosprężarek.

Regenerujemy podzespoły przeznaczone do różnych typów pojazdów – między innymi ciężarówek (takich jak Scania, Volvo, MAN), sprzętów rolniczych i budowlanych (marek JCB, CAT, John Deere, Class czy Fendr), a także samochodów osobowych oraz dostawczych (na przykład Volkswagen, Ford, Audi lub Renault). Oferta dotyczy ponadto wszystkich typów sterowania – zarówno mechanizmu VNT, jak też tak zwanego wastegate. Naprawą turbosprężarek w naszej firmie zajmują się wykwalifikowani specjaliści z bogatym doświadczeniem, co przekłada się na sprawne i skuteczne realizowanie zleceń.

naprawa turbiny w Grajewie

Profesjonalna regeneracja turbin

W ramach regeneracji turbin przeprowadzamy kilka czynności poprzedzonych szczegółową diagnostyką. Element rozbieramy na części i sprawdzamy, które komponenty kwalifikują się do naprawy. Zazwyczaj wymieniamy kompletny zespół wirujący. Pozostałe podzespoły naprawiamy. Wykonujemy:

  • czyszczenie części wodą pod ciśnieniem,
  • piaskowanie i szkiełkowanie,
  • wyważenie wałka oraz koła kompresji,
  • testowanie turbosprężarki na flowbenchu dynamicznym Cimat TurboTest Expert.

W celu omówienia szczegółów odnośnie regeneracji turbin warto skontaktować się z naszymi pracownikami. Po zrealizowaniu zlecenia udzielą oni także merytorycznych porad w zakresie właściwej eksploatacji pojazdu, które pomogą w utrzymaniu turbiny w optymalnym stanie.

Wyślij do nas turbinę lub filtr DPF
w najbliższym oddziale Poczty Polskiej

logo poczta polska
ul, Marszałka Józefa Piłsudskiego 12,
19-200 Grajewo

Współrzędne GPS:
N 53° 38' 45.71'' E 22° 27' 10.26''

Czyszczenie filtrów DPF FAP w sprawdzonym serwisie

Filtr cząstek stałych DPF FAP pełni bardzo ważną funkcję w pojeździe – odpowiada za redukcję emisji sadzy w spalinach, które trafiają do atmosfery. W wyniku eksploatacji ulega jednak zanieczyszczeniu, w wyniku czego staje się mniej wydajny. W takiej sytuacji trzeba niezwłocznie zgłosić się do sprawdzonego serwisu. Korzystając z usługi czyszczenia filtrów DPF FAP, można przywrócić im dawną efektywność. To kilkuetapowy proces, który składa się z takich czynności, jak:

  • sprawdzenie parametrów przepływu,
  • założenie przejściówek i zabezpieczenie czujników,
  • czyszczenie z zastosowaniem podwójnego obiegu wody pod ciśnieniem,
  • suszenie w temperaturze 120 stopni Celsjusza,
  • ponowne sprawdzenie parametrów przepływu w celu sprawdzenia, czy podjęte działania przyniosły oczekiwany skutek.

Oferta skierowana jest do właścicieli wszystkich typów pojazdów – zarówno samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych, jak też maszyn rolniczych czy budowlanych. Mamy wieloletnie doświadczenie w branży, a także dysponujemy profesjonalnymi urządzeniami, co umożliwia nam świadczenie usług czyszczenia filtrów DPF FAP na wysokim poziomie.

regeneracja filtrów DPF Grajewo

Regeneracja filtrów SCR metodą objętościową

Katalizator odpowiada za zmniejszanie zawartości tlenku azotu w spalinach. Tak jak filtry DPF FAP, z czasem ulega zapchaniu, przez co staje się mniej wydajny. Proces regeneracji filtrów SCR przebiega tak samo jak w przypadku wspomnianych wyżej podzespołów. Wykorzystujemy do tego nowoczesny sprzęt marki FFSolution, który realizuje metodę objętościową. Charakteryzuje się ona wyższą skutecznością niż wypalanie w piecu indukcyjnym (podczas wypalania bowiem dochodzi do usunięcia jedynie sadzy, a ponadto konieczne jest rozcięcie podzespołu w celu wyjęcia monolitu).

Stosowana w naszej firmie nieinwazyjna metoda regeneracji filtrów SCR sprawdza się w przypadku zarówno samochodów osobowych, jak też dostawczych i ciężarowych. Umożliwia przywrócenie dawnej sprawności pojazdu, a także komfortu podczas jazdy. Co więcej, koszt usługi jest znacznie niższy niż koszt zakupu nowego podzespołu, zatem zdecydowanie warto skorzystać z tej opcji – zapraszamy do kontaktu.

Pomoc specjalistów

Samodzielne naprawy turbin, katalizatorów czy też filtrów DPF FAP wiążą się z ryzykiem – istnieje wówczas prawdopodobieństwo spowodowania kolejnych usterek. Zarówno regenerację, jak i czyszczenie podzespołów warto powierzyć wykwalifikowanym pracownikom firmy KRYMAR. Można przynieść uszkodzoną część do naszej siedziby, natomiast mieszkańcom okolicznych miast, na przykład Grajewa, proponujemy wysyłkę elementów kurierem na nasz koszt. Po zakończeniu prac odeślemy urządzenie do domu lub firmy Klienta.

Z Grajewa możesz nadać do nas paczkę w każdym Paczkomacie Inpost

inpost paczkomaty

Wybierz jeden z Paczkomatów dostępnych w Grajewie i wyślij do nas do regeneracji turbosprężarkę lub filtr DPF

strzałka

DANE TELEADRESOWE

biuro@turbokrymar.pl

ul. Hetmańska 36B Białystok

+48 512 339 409

+48 85 654 48 73