fbpx Skip to content

Regeneracja, czyszczenie filtrów DPF i turbosprężarek Hajnówka

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI - Odpowiemy na wszelkie pytania

Turbosprężarki, a także filtry DPF, FAP i SCR z czasem ulegają różnym zniszczeniom lub zanieczyszczeniom, co przekłada się na spadek ich wydajności. Zakup nowych podzespołów bywa kosztowny, jednak tańszą alternatywę dla zakupu stanowi usługa regeneracji oraz czyszczenia, którą znajdziesz w ofercie serwisu KRYMAR. Osoby mieszkające w okolicy mogą przynieść uszkodzoną część do naszej siedziby, a Klientom z innych miejscowości, na przykład Hajnówki, zapewniamy możliwość darmowej wysyłki urządzenia za pośrednictwem firmy kurierskiej.

Naprawa turbin – kiedy jest konieczna?

Najczęstsze sygnały wskazujące na uszkodzenie turbosprężarki to między innymi spadek mocy pojazdu, dym z układu wydechowego czy też specyficzny dźwięk kojarzący się z gwizdaniem. W przypadku zauważenia tych niedogodności należy zgłosić się do profesjonalnego serwisu. W firmie KRYMAR od lat zajmujemy się naprawą turbin – bogate doświadczenie w branży oraz zaawansowane technologicznie sprzęty umożliwiają nam świadczenie usług na wysokim poziomie. Podejmujemy się regeneracji urządzeń z każdym typem sterowania – zarówno z mechanizmem VNT, jak też z tak zwanym wastegate.

Warto zwrócić uwagę na fakt, iż jazda z uszkodzoną turbosprężarką może stanowić zagrożenie dla silnika. Należy zatem szybko reagować w sytuacji pojawienia się problemów, a na co dzień dbać o odpowiednią konserwację podzespołu. Podstawę stanowi regularna wymiana oleju silnikowego. Aby poznać szczegóły na temat usługi naprawy turbin, skontaktuj się z pracownikami naszego serwisu – udzielą oni merytorycznych porad i wskażą optymalne rozwiązania.

regeneracja turbin w Hajnówce

Przebieg regeneracji turbosprężarek

Korzystając z usługi regeneracji turbosprężarek, można przywrócić urządzeniu dawną sprawność. Jest to kilkuetapowy proces, który składa się z następujących czynności:

  • precyzyjnej diagnostyki (dzięki dokładnym pomiarom można ocenić stan poszczególnych części),
  • wymiany uszkodzonych komponentów na nowe,
  • czyszczenia wodą pod ciśnieniem pozostałych części,
  • piaskowania i szkiełkowania,
  • wyważenia zespołu wirującego w celu osiągnięcia równomiernego rozkładu masy wirnika wobec geometrycznej osi obrotu,
  • ponownego złożenia turbiny.

Regeneracja może dotyczyć turbosprężarek przeznaczonych do pojazdów różnych marek – takich jak Volkswagen, Fiat, Scania, DAF, a także John Deere czy Caterpillar. Dzięki kontroli jakości Klient ma gwarancję, że podjęte przez nas działania przyniosły pożądany efekt.

Wyślij do nas turbinę lub filtr DPF
w najbliższym oddziale Poczty Polskiej

logo poczta polska
ul, Aleksego Zina 2,
17-200 Hajnówka

Współrzędne GPS:
N 52° 44' 13.75" E 23° 35' 25.73"

Czyszczenie filtrów SCR metodą objętościową

Zanieczyszczenie katalizatora prowadzi do znacznego spadku jego wydajności. Pojawiają się wówczas takie sygnały, jak wzrost zużycia paliwa czy też drganie silnika na biegu jałowym. W przypadku zauważenia wspomnianych niedogodności warto zgłosić się do profesjonalnego serwisu. W naszej ofercie znajdziesz usługę czyszczenia filtrów SCR, DPF, FAP. Stosujemy urządzenie marki FFSolution, które realizuje metodę objętościową – sprzęt ten jest znacznie skuteczniejszy niż standardowa myjka ciśnieniowa. Ofertę kierujemy do właścicieli wszystkich typów pojazdów: osobowych, ciężarowych, dostawczych, rolniczych oraz budowlanych.

Jazda z zapchanym katalizatorem stanowi zagrożenie dla środowiska naturalnego, natomiast samodzielnie czyszczenie filtrów – zarówno SCR, jak i DPF FAP – bywa ryzykowne, gdyż może doprowadzić do poważnych uszkodzeń. W naszym serwisie stosujemy wyłącznie sprawdzone, nieinwazyjne rozwiązania, które zapewniają skuteczność, a zarazem bezpieczeństwo.

czyszczenie filtrów DPF Hajnówka

Regeneracja filtrów DPF FAP z zastosowaniem wody pod ciśnieniem

Filtry DPF FAP wychwytują cząstki stałe ze spalin emitowanych przez samochód. W przypadku zanieczyszczenia tych urządzeń przeprowadza się regenerację. Proces rozpoczynamy od przygotowania podzespołu – zakładamy przejściówki i zabezpieczamy czujniki. Następnie przeprowadzamy właściwe czyszczenie filtra DPF FAP z użyciem wody pod ciśnieniem oraz profesjonalnych, przebadanych preparatów. Potem przechodzimy do suszenia gorącym powietrzem w temperaturze 120 stopni Celsjusza – na tym etapie można usunąć pozostałości zabrudzeń z kanałów.

To bezinwazyjna oraz skuteczna metoda regeneracji filtrów DPF FAP, która nie wymaga rozcinania podzespołu w celu wyjęcia monolitu. Ponadto umożliwia pozbycie się zarówno sadzy, jak też popiołu i innych cząstek stałych – czego nie można powiedzieć na przykład o wypalaniu urządzenia w piecu indukcyjnym. Sprawdza się w przypadku podzespołów nie tylko samochodów ciężarowych, osobowych czy dostawczych, ale również maszyn budowlanych lub rolniczych.

Usługi profesjonalnego serwisu – naprawy i czyszczenie podzespołów

Chcąc skorzystać z naszej oferty, możesz udać się do siedziby KRYMAR. Klientów z innych miejscowości, na przykład z Hajnówki, również zachęcamy do kontaktu. Zapewniamy bowiem możliwość wysłania nam uszkodzonego podzespołu, na przykład turbosprężarki, za darmo, za pośrednictwem kuriera. Pod ten sam adres odeślemy sprzęt po zrealizowaniu zlecenia.

Z Hajnówki możesz nadać do nas paczkę w każdym Paczkomacie Inpost

inpost paczkomaty
Wybierz jeden z Paczkomatów dostępnych w Hajnówce i wyślij do nas do regeneracji turbosprężarkę lub filtr DPF

strzałka

DANE TELEADRESOWE

biuro@turbokrymar.pl

ul. Hetmańska 36B Białystok

+48 512 339 409

+48 85 654 48 73