fbpx Skip to content

Regeneracja, czyszczenie filtrów DPF i turbosprężarek Łapy

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI - Odpowiemy na wszelkie pytania

Turbosprężarki, a także filtry DPF i SCR, to ważne elementy pojazdów, których wszelkie uszkodzenia wymagają natychmiastowej naprawy. W firmie KRYMAR doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, zatem wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom Klientów mieszkających daleko od naszej siedziby, na przykład w Łapach. Zapewniamy opcję darmowej wysyłki uszkodzonego podzespołu. Sprzęt odeślemy po zrealizowaniu usługi.

Na czym polega naprawa turbin?

Do wizyty w serwisie powinny skłonić Cię takie sygnały, jak dym z układu wydechowego czy też spadek mocy pojazdu. W ramach naprawy turbin przeprowadzamy kilka czynności, takich jak:

  • szczegółowa diagnostyka w celu sprawdzenia, które komponenty kwalifikują się do regeneracji,
  • czyszczenie poszczególnych części pod ciśnieniem,
  • piaskowanie i szkiełkowanie,
  • doważanie układu wirującego na maszynach marki Schenck,
  • ustawianie na urządzeniu flowbench Cimat.

Naprawa turbin stanowi tańszą alternatywę dla całkowitej wymiany podzespołu – zakup nowego urządzenia bywa bardzo kosztowny. Nasza usługa umożliwia natomiast przywrócenie stuprocentowej sprawności turbosprężarki. Warto wspomnieć również o tym, że nasi specjaliści mogą przekazać merytoryczne zalecenia w zakresie dalszej eksploatacji pojazdu. W przypadku zastosowania się do nich ryzyko wystąpienia podobnych awarii w przyszłości zostaje zminimalizowane.

naprawa turbin w Łapach

Regeneracja turbosprężarek o różnych typach sterowania

Jazda z uszkodzoną turbosprężarką jest bardzo niebezpieczna, lecz w serwisie KRYMAR otrzymasz profesjonalną pomoc. Zajmujemy się bowiem regenerowaniem podzespołów o wszystkich typach sterowania – zarówno VNT, jak też wastegate. Ponadto naprawiamy sterowniki elektroniczne (nastawniki i aktuatory). Regeneracja turbosprężarek dotyczy elementów wszystkich typów pojazdów: aut osobowych oraz dostawczych (Audi, Renault, Volvo czy Peugeot), ciężarówek (Scania, Volvo, DAF lub MAN), maszyn rolniczych (John Deere, Class, Zetor) i budowlanych (CAT, JCB albo Doosan), a także sprzętów marynistycznych, takich jak łodzie, skutery wodne, motorówki.

Mamy wieloletnie doświadczenie w branży, ponadto stosujemy wyłącznie sprawdzone, innowacyjne rozwiązania – to pozwala nam świadczyć usługi regeneracji turbosprężarek na wysokim poziomie. W celu omówienia szczegółów warto skontaktować się z naszymi specjalistami.

Wyślij do nas turbinę lub filtr DPF
w najbliższym oddziale Poczty Polskiej

logo poczta polska
ul, generała Władysława Sikorskiego 44,
18-100 Łapy

Współrzędne GPS:
N 52° 59' 31.34" E 22° 53' 5.843"

Diagnostyka i czyszczenie filtrów SCR

Zapchanie systemu SCR (Selektywnej Redukcji Katalitycznej) prowadzi do obniżenia efektywności katalizatorów, w wyniku czego właściciel pojazdu przyczynia się do zanieczyszczenia środowiska. W takiej sytuacji należy udać się do profesjonalnego serwisu. Zajmujemy się między innymi czyszczeniem katalizatorów SCR. Proces ten składa się z kilku etapów:

  • działań przygotowawczych – założenia przejściowek, zabezpieczenia czujników, sprawdzenia parametrów przepływu,
  • czyszczenia z użyciem podwójnego obiegu wody i specjalistycznych preparatów,
  • suszenia w temperaturze 120 stopni Celsjusza,
  • ponownego sprawdzenia parametrów przepływu.

Usługę czyszczenia filtrów SCR (a także DPF FAP) oferujemy właścicielom różnych rodzajów pojazdów – między innymi samochodów osobowych, dostawczych oraz ciężarowych. Zwracamy szczególną uwagę na diagnostykę, dzięki czemu możemy uzyskać informacje o przyczynie dotychczasowych problemów. Klient dowiaduje się wówczas, jakich błędów powinien unikać.

czyszczenie filtrów DPF Łapy

Nieinwazyjna i skuteczna regeneracja filtrów DPF FAP

Filtry DPF FAP odpowiadają za usuwanie sadzy ze spalin emitowanych przez samochód. To ważne zadanie, gdyż nadmiar tej substancji w atmosferze może wywołać problemy zdrowotne u osób zamieszkujących dany obszar. Ponadto przyczynia się to do degradacji środowiska naturalnego. Warto zatem zwracać uwagę na stan wspomnianego urządzenia, a także dbać o jego odpowiednią konserwację.

Regeneracja filtrów DPF FAP przebiega w podobny sposób, jak czyszczenie katalizatorów. Stosowana w naszym serwisie metoda cechuje się wyższą skutecznością niż wypalanie urządzenia w piecu indukcyjnym. Pozwala bowiem na wyeliminowanie nie tylko sadzy, ale też popiołu i innych szkodliwych substancji. Ponadto jest nieinwazyjna – nie wymaga rozcięcia podzespołu ani wyjęcia z niego monolitu. Regenerację filtrów DPF stosuje się w przypadku różnych typów pojazdów – na przykład samochodów osobowych, dostawczych lub ciężarowych.

Profesjonalny serwis z rozsądnymi cenami

Naprawa turbosprężarek, a także czyszczenie katalizatorów oraz filtrów DPF FAP to usługi, które często okazują się bardziej korzystne niż zakup nowego podzespołu. Zwłaszcza że pozwalają przywrócić elementom stuprocentową sprawność. Aby mieć pewność uzyskania pożądanych efektów, warto nawiązać współpracę ze sprawdzoną firmą KRYMAR. W celu skorzystania z oferty zapraszamy do odwiedzenia naszej siedziby. Mieszkańcom innych miejscowości, na przykład Łap, zapewniamy możliwość darmowej wysyłki sprzętu. Po zrealizowaniu zlecenia odeślemy podzespół do wskazanego miejsca.

Z Łap możesz nadać do nas paczkę w każdym Paczkomacie Inpost

inpost paczkomaty
Wybierz jeden z Paczkomatów dostępnych w Łapach i wyślij do nas do regeneracji turbosprężarkę lub filtr DPF

strzałka

DANE TELEADRESOWE

biuro@turbokrymar.pl

ul. Hetmańska 36B Białystok

+48 512 339 409

+48 85 654 48 73