fbpx Skip to content

Regeneracja, czyszczenie filtrów DPF i turbosprężarek Mikołajki

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI - Odpowiemy na wszelkie pytania

Podzespoły samochodowe – takie jak katalizatory, turbosprężarki czy filtry DPF – spełniają istotne zadania w pojazdach mechanicznych, jednak nie należą do sprzętów bezawaryjnych. Niekiedy występują w ich obrębie usterki wynikające przede wszystkim z nieprawidłowej eksploatacji oraz z braku niezbędnej konserwacji. W przypadku awarii użytkownicy aut mają zapewnioną pomoc fachowców z naszej firmy Krymar z Białegostoku. Profesjonalne wsparcie mogą uzyskać również osoby z innych części kraju, przykładowo z Mikołajek. Wystarczy, że taki Klient wyśle uszkodzoną część za pośrednictwem firmy kurierskiej. Nie musi martwić się przy tym o koszty wysyłki, gdyż są one po naszej stronie.

Naprawa turbin w wykonaniu specjalistów

Eksploatacja pojazdu z uszkodzonym podzespołem nie jest bezpieczna, a ponadto wiąże się z ryzykiem wystąpienia kolejnych usterek. Dotyczy to również jazdy ze zniszczoną turbosprężarką, gdyż takie działanie niejednokrotnie skutkuje problemami w obrębie silnika. Klucz stanowi szybka reakcja specjalistów, którzy zajmą się przywróceniem pożądanej sprawności jednostkom napędowym. Zrealizują w tym celu:

  • precyzyjne pomiary, co pomoże ocenić stan komponentów;
  • czyszczenie poszczególnych części z użyciem wody pod ciśnieniem;
  • piaskowanie;
  • szkiełkowanie;
  • wyważenie wałka i koła kompresji.

Cały proces regeneracji/naprawy turbin kończy się ponownym złożeniem urządzenia i poddaniem go szczegółowej kontroli, aby mieć pewność, że działa w prawidłowy sposób.

regeneracja turbin mikołajki

Korzyści wynikające z regeneracji turbosprężarek

Opisywany zabieg konserwacyjny to sposób nie tylko na zachowanie pożądanej sprawności pojazdu, lecz także na zaoszczędzenie pieniędzy. Pamiętajmy, że nowa turbina kosztuje kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych. Korzystając z usług sprawdzonego serwisu, mamy szansę uniknąć tak wysokich wydatków, a po przeprowadzeniu regeneracji turbosprężarek podzespoły pracują jak świeżo zakupione modele. Kierowca może zatem bezproblemowo użytkować samochód bez obaw o wystąpienie ewentualnych uszkodzeń silnika.

Na uwagę zasługuje ponadto fakt, iż Klienci dobrego serwisu – takiego jak firma Krymar – mają zapewnione doradztwo w zakresie właściwej eksploatacji samochodu. Dzięki szczegółowej diagnostyce fachowcy są w stanie stwierdzić, co doprowadziło do pojawienia się problemów. Mając tę wiedzę, mogą przekazać Klientowi zalecenia dotyczące tego, jak unikać podobnych błędów w przyszłości i w ten sposób zapobiegać usterkom turbosprężarki.

Wyślij do nas turbinę lub filtr DPF
w najbliższym oddziale Poczty Polskiej

logo poczta polska
3 Maja
11-730 Mikołajki

Współrzędne GPS:
53.8019400°N, 21.5718100°E

Profesjonalne czyszczenie filtrów SCR

Katalizatory również pełnią istotną funkcję w samochodzie, gdyż pozwalają zredukować zawartość tlenku azotu w emitowanych do atmosfery spalinach. Dzieje się tak dzięki obecności płynu AdBlue (roztworu mocznika). Z czasem eksploatacji ulegają stopniowemu zapchaniu, a to z kolei skutkuje brakiem pożądanej efektywności. Na taki stan mogą wskazywać następujące sygnały: drganie silnika na biegu jałowym, zwiększone zużycie paliwa. Dotyczy to samochodów nie tylko osobowych, lecz także dostawczych i ciężarowych.

Rozwiązaniem wspomnianych problemów może być zabieg czyszczenia filtrów SCR. W naszym serwisie przeprowadzamy go z zastosowaniem wody pod ciśnieniem, gdyż umożliwia ona precyzyjne działanie i skuteczne usuwanie zanieczyszczeń, bez ryzyka uszkodzenia elementu. Takie ryzyko istnieje natomiast w przypadku samodzielnego działania z użyciem domowych sposobów – na przykład zakładających wykorzystanie żrących środków chemicznych. Wówczas zdarzają się zniszczenia tak duże, że konieczna okazuje się wymiana podzespołu.

czyszczenie filtrów dpf w Mikołajkach

Kompleksowa regeneracja filtrów DPF FAP

Zagrożenie katastrofą klimatyczną wiąże się z koniecznością wzmożonego zapobiegania zanieczyszczeniu środowiska. W tych działaniach pomocne okazują się podzespoły samochodowe, które służą wychwytywaniu sadzy z emitowanych spalin. Mowa o filtrach DPF FAP, które stanowią obowiązkowe wyposażenie pojazdów osobowych, ciężarowych i dostawczych. Z uwagi na ich funkcję z czasem ulegają zanieczyszczeniom, co przekłada się na spadek ich efektywności. Doraźnie możliwe jest używanie specjalnych środków wspomagających wypalanie, jednak nie jest to rozwiązanie na dłuższą metę.

Oczekiwane efekty przynosi natomiast zabieg nazywany regeneracją filtrów DPF FAP. Bazuje na czyszczeniu podzespołu podwójnym obiegiem wody pod ciśnieniem i profesjonalnymi preparatami. Końcowy etap, czyli suszenie w temperaturze 120 stopni Celsjusza, umożliwia wyeliminowanie potencjalnych pozostałości zabrudzeń. To wszystko skutkuje przywróceniem niemal stuprocentowej funkcjonalności urządzeniu.

Zleć naprawę turbosprężarek i filtrów DPF sprawdzonej firmie

Nasz serwis Krymar z Białegostoku wychodzi naprzeciw oczekiwaniom kierowców, oferując kompleksowe czyszczenie oraz regenerację poszczególnych podzespołów samochodowych. Przyjmuje turbosprężarki, katalizatory i filtry DPF od mieszkańców różnych miast, na przykład Mikołajek. Jak zostało wspomniane, Klienci mają możliwość skorzystania z opcji wysyłki wyeksploatowanej części kurierem na nasz koszt. Zapraszamy do współpracy.

W Mikołajkach możesz nadać do nas paczkę w każdym Paczkomacie Inpost

inpost paczkomaty
Wybierz jeden z Paczkomatów dostępnych w Mikołajkach i wyślij do nas do regeneracji turbosprężarkę lub filtr DPF

strzałka

DANE TELEADRESOWE

biuro@turbokrymar.pl

ul. Hetmańska 36B Białystok

+48 512 339 409

+48 85 654 48 73