fbpx Skip to content

Regeneracja, czyszczenie filtrów DPF i turbosprężarek Mońki

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI - Odpowiemy na wszelkie pytania

Główną przyczyną usterek turbosprężarek oraz filtrów DPF/FAP/SCR jest brak odpowiedniej konserwacji. Skutki awarii bywają dotkliwe, gdyż zdarza się, że prowadzi ona do uszkodzenia silnika. Warto zatem zawczasu zadbać o te podzespoły i powierzyć je w ręce specjalistów z firmy Krymar. Pomoc proponujemy mieszkańcom nie tylko Białegostoku, lecz także innych miejscowości, na przykład Moniek. Klienci mogą bowiem skorzystać z opcji darmowej wysyłki elementu wymagającego regeneracji.

Profesjonalna naprawa turbin

Turbosprężarki pracują w ekstremalnych warunkach (temperatura spalin osiąga niekiedy 900 stopni Celsjusza), a na ich wydajność wpływa sposób eksploatacji oraz konserwacji. Jeśli w swoim pojeździe zauważysz takie sygnały, jak spadek mocy lub zapach spalonego oleju, nie powinieneś dalej z niego korzystać. Odwiedź wtedy naszą siedzibę, gdzie otrzymasz fachową pomoc. Od lat zajmujemy się naprawą turbin, a koszt tej usługi jest znacznie niższy niż cena nowych turbosprężarek. Warto również wspomnieć o tym, że nasi Klienci mogą liczyć na merytoryczne doradztwo ze strony wykwalifikowanej kadry pracowniczej. Udzielimy porad w zakresie między innymi poprawnej eksploatacji pojazdu, co pomoże uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości.

regeneracja turbosprężarek w Mońkach

Regeneracja turbosprężarek za pomocą nowoczesnych metod

Podczas serwisowania podzespołów zwracamy szczególną uwagę na diagnostykę. W celu sprawdzenia, które komponenty wymagają wymiany na nowe, a które mogą odzyskać stuprocentową wydajność po naprawie, wykorzystujemy profesjonalne przyrządy pomiarowe. Następnie rozkładamy turbinę na części i przeprowadzamy dokładne czyszczenie z pomocą wody pod ciśnieniem. Do wyważenia wałka oraz koła kompresji służą nowoczesne pryzmy i kratki rezonansowe wyważarek. Po zrealizowaniu usługi regeneracji turbosprężarek składamy wszystkie elementy w całość. Na tym jednak nie kończy się nasza praca – ważną rolę odgrywa bowiem kontrola jakości, która umożliwia sprawdzenie, czy osiągnęliśmy zamierzony efekt.

Wyślij do nas turbinę lub filtr DPF
w najbliższym oddziale Poczty Polskiej

logo poczta polska
aleja Niepodległości 5,
19-100 Mońki

Współrzędne GPS:
N 53° 24' 17.251" E 22° 48' 5.801"

Czyszczenie filtrów SCR – najważniejsze korzyści

Wszelkie zabrudzenia w katalizatorach przekładają się na niższą wydajność tych urządzeń. Metod czyszczenia filtrów SCR, a także DPF, jest kilka, lecz w serwisie Krymar pracujemy z zastosowaniem wody pod ciśnieniem. Sposób ten wiąże się z takimi korzyściami, jak:

  • oszczędność pieniędzy – oryginalny katalizator kosztuje nawet kilka tysięcy złotych, jednak opisywana usługa stanowi tańszą alternatywę dla tego rozwiązania;
  • bezpieczeństwo – metoda hydrodynamiczna nie powoduje zniszczenia części;
  • możliwość wyeliminowania niedogodności, na przykład spadku mocy pojazdu czy wzrostu zużycia paliwa.

Dopełnieniem tego procesu jest suszenie, także pod ciśnieniem, które pozwala usunąć ewentualne pozostałości zabrudzeń. Klient otrzymuje zatem w pełni zregenerowany element, co przekłada się na wyższy komfort prowadzenia pojazdu (dotyczy to samochodów nie tylko osobowych, lecz także ciężarowych i dostawczych).

Czyszczenie filtrów DPF Mońki

Bezinwazyjna regeneracja filtrów DPF FAP

Czyszczenie filtrów DPF FAP, podobnie jak katalizatorów SCR, odbywa się z użyciem metody objętościowej. Skuteczne działanie zapewnia wysokiej klasy sprzęt marki FFSolution. Stosujemy go w przypadku części samochodów osobowych, ciężarowych dostawczych, a także maszyn rolniczych. Regeneracja filtrów DPF FAP wodą pod ciśnieniem nie powoduje uszkodzeń struktury ceramicznego monolitu i warstw katalitycznych. Umożliwia natomiast pozbycie się nie tylko sadzy, lecz także popiołu i innych ciał obcych. Nie można tego powiedzieć o innej metodzie – wypalaniu urządzenia w piecu indukcyjnym, w której konieczne jest rozcięcie podzespołu i wyjęcie z niego monolitu, a samo czyszczenie nie przynosi zadowalających efektów.

Poznaj ofertę firmy Krymar

Bogate doświadczenie w branży, zaawansowane technologicznie wyposażenie, specjalistyczna wiedza w zakresie turbosprężarek oraz sprawdzone, nowoczesne metody pracy – to wszystko wyróżnia nasz serwis na tle konkurencji. Zapraszamy do odwiedzenia siedziby firmy w Białymstoku w celu skorzystania z usług. Klientom z innych miejscowości, między innymi z Moniek, proponujemy opcję wysyłki uszkodzonego podzespołu, na przykład filtra DPF – koszt usługi firmy kurierskiej jest po naszej stronie. Przeprowadzimy kompleksową naprawę i czyszczenie, a po regeneracji odeślemy sprzęt.

Z Moniek możesz nadać do nas paczkę w każdym Paczkomacie Inpost

inpost paczkomaty
Wybierz jeden z Paczkomatów dostępnych w Mońkach i wyślij do nas do regeneracji turbosprężarkę lub filtr DPF

strzałka

DANE TELEADRESOWE

biuro@turbokrymar.pl

ul. Hetmańska 36B Białystok

+48 512 339 409

+48 85 654 48 73