fbpx Skip to content

Czyszczenie, regeneracja turbin i filtrów DPF Ostrołęka

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI - Odpowiemy na wszelkie pytania

Serwis Krymar z Białegostoku zajmuje się przeprowadzaniem czyszczenia i regeneracji turbosprężarek oraz filtrów DPF, FAP, GPF i katalizatorów SCR, DOC. W celu skorzystania z usług można przynieść uszkodzony element do naszej siedziby, oferta nie jest jednak skierowana wyłącznie do osób z województwa podlaskiego – mieszkańcy innych miast, na przykład Ostrołęki, mogą wysłać część za darmo za pośrednictwem firmy kurierskiej.

Naprawa turbosprężarek

Dym z układu wydechowego, zapach spalonego oleju, a także charakterystyczny dźwięk przypominający gwizd – sygnały te wskazują na uszkodzenie turbosprężarki. W takiej sytuacji dalsza jazda może doprowadzić do poważnej usterki silnika. Urządzenie nie zawsze wymaga jednak całkowitej wymiany. Alternatywne rozwiązanie stanowi usługa naprawy. Jej kluczowym etapem jest szczegółowa diagnostyka – umożliwia ona poznanie przyczyn problemu, a także sprawdzenie, które komponenty kwalifikują się do regeneracji. Po wykonaniu dokładnego czyszczenia, wymiany uszkodzonych podzespołów na nowe, ponownie składamy daną część i przeprowadzamy kontrolę jakości, dzięki której Klient ma gwarancję, że turbosprężarka działa prawidłowo. Układy wirujące doważamy na niemieckich urządzeniach Schenck TBSonio i TBComfort. Złożoną po naprawie turbosprężarkę ustawiamy wykorzystując flowbench CIMAT TURBOTEST EXPERT.

regeneracja turbin w Ostrołęce

Regeneracja turbin

W wyniku nieprawidłowej eksploatacji lub awarii pojazdu turbina ulega zatarciu albo przegrzaniu, może jednak odzyskać pierwotną sprawność dzięki usłudze regeneracji turbin. Koszt serwisu jest znacznie niższy niż koszt zakupu nowego produktu. Wykonujemy naprawy wszystkich typów turbin: do aut osobowych i dostawczych (np. BMW, Ford, Fiat, Audi, Volvo, Volkswagen i innych), do ciężarówek (Scania, DAF, Renault, Iveco, MAN i inne), ciągników rolniczych (John Deere, Class, Zetor, Fendt, etc.) i maszyn budowlanych (Caterpillar, JCB, Doosan). Naprawiamy turbiny wyposażone w klapy upustu spalin (tzw. wastegate) jak i mechanizmy VGT (zmienna geometria, VNT, kierownice spalin). Regenerujemy aktuatory elektroniczne (nastawniki, sterowniki i elektroniki).

Wyślij do nas turbinę lub filtr DPF
w najbliższym oddziale Poczty Polskiej

logo poczta polska
ul, Mikołaja Kopernika 9,
07-400 Ostrołęka

Współrzędne GPS:
N 53° 4' 59.88'' E 21° 34' 0.12''

Czyszczenie filtrów DPF FAP

Prawo wprowadza normy dotyczące dopuszczalnej ilości sadzy generowanej przez samochód. Aby spełnić wymagania, należy dbać o prawidłowe działanie filtra cząstek stałych. Element ten ulega zanieczyszczeniu i wówczas konieczne jest przeprowadzenie jego regeneracji. Usługę czyszczenia filtrów DPF FAP znajdziesz w ofercie serwisu Krymar z Białegostoku. W celu usunięcia zarówno sadzy, jak też popiołu oraz innych cząstek stałych, stosujemy metodę podwójnego obiegu wody pod ciśnieniem oraz profesjonalne preparaty. Mycie odbywa się kilkukrotnie ze zmianami kierunków strumienia. Proces zakończony jest suszeniem w temperaturze 120 stopni Celsjusza, co pozwala usunąć pozostałe zabrudzenia. Opcja czyszczenia filtrów DPF FAP to propozycja dla właścicieli aut osobowych, ale też samochodów ciężarowych, rolniczych, budowlanych i dostawczych.

czyszczenie filtrów DPF Ostrołęka

Regeneracja filtrów SCR

Filtr SCR odpowiada za zmniejszanie ilości tlenku azotu w spalinach. Nagromadzone zanieczyszczenia powodują spadek efektywności urządzenia, dlatego aby przywrócić pierwotną wydajność, warto skorzystać z usługi regeneracji filtrów SCR. Proces przebiega podobnie jak w przypadku czyszczenia filtrów DPF FAP, a więc z użyciem podwójnego obiegu wody pod ciśnieniem oraz specjalistycznych środków. Zarówno przed, jak i po regeneracji sprawdzane są parametry przepływu. To umożliwia zweryfikowanie, czy podjęte działania przyniosły oczekiwany efekt. Stosowana w naszej firmie metoda jest bezpieczna dla urządzenia – nie powoduje uszkodzeń struktury ceramicznego monolitu i warstw katalitycznych. Przekłada się natomiast na przywrócenie sprawności samochodu oraz dawnego komfortu jazdy samochodem osobowym, dostawczym, ciężarowym.

Pomoc profesjonalistów

W Internecie można znaleźć wiele poradników zachęcających do samodzielnego przeprowadzenia naprawy turbiny lub czyszczenia filtrów DPF FAP, jednak działanie z zastosowaniem niesprawdzonych metod jest ryzykowne i może doprowadzić do poważnych uszkodzeń kolejnych podzespołów. Aby mieć pewność prawidłowego przebiegu działań naprawczych, warto skorzystać z usług sprawdzonego serwisu, takiego jak Krymar. Pomoc uzyskasz w naszej siedzibie w Białymstoku – możesz przynieść ze sobą uszkodzony element. Istnieje również opcja skierowana do Klientów z Ostrołęki i innych miejscowości – wysyłka podzespołu za darmo kurierem. Po zrealizowaniu usługi odeślemy gotową do użytku część pod wskazany adres.

Z Ostrołęki możesz nadać do nas paczkę w każdym Paczkomacie Inpost

inpost paczkomaty
Wybierz jeden z Paczkomatów dostępnych w Ostrołęce i wyślij do nas do regeneracji turbosprężarkę lub filtr DPF

strzałka

DANE TELEADRESOWE

biuro@turbokrymar.pl

ul. Hetmańska 36B Białystok

+48 512 339 409

+48 85 654 48 73