fbpx Skip to content

Regeneracja, czyszczenie filtrów DPF i turbosprężarek Ostrów Mazowiecka

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI - Odpowiemy na wszelkie pytania

Filtry cząstek stałych oraz turbosprężarki to urządzenia spełniające ważne funkcje w samochodach, lecz nie niezawodne. Z czasem ulegają one przeróżnym awariom i zanieczyszczeniu, co przekłada się na spadek ich wydajności. Chcąc uniknąć kosztownej wymiany części, warto skorzystać z usługi regeneracji, którą przeprowadza serwis Krymar z Białegostoku. Uszkodzony podzespół można przynieść do siedziby naszej firmy, a spoza miasta – na przykład z Ostrowi Mazowieckiej - wysłać nam kurierem na nasz koszt.

Naprawa turbin

Spadek mocy pojazdu, dymienie z układu wydechowego, specyficzne dźwięki – te sygnały mogą wskazywać na uszkodzenie turbosprężarki. W ramach naprawy turbin przeprowadzamy wówczas precyzyjną diagnostykę, dokładne pomiary umożliwiają bowiem ocenę stanu części. Uszkodzone komponenty wymieniamy na nowe, a nieuszkodzone myjemy pod ciśnieniem, piaskujemy i szkiełkujemy. Następnie przeprowadzamy wyważenie zespołu wirującego w celu osiągnięcia równomiernego rozkładu masy wirnika wobec geometrycznej osi obrotu. Po ponownym złożeniu turbiny Klient może odebrać zregenerowany sprzęt.

regeneracja turbosprężarek w Ostrowii Mazowieckiej

Regeneracja turbosprężarek

Do uszkodzeń turbosprężarki prowadzi przede wszystkim niewłaściwa konserwacja. Kierowca musi dbać między innymi o regularną wymianę oleju silnikowego oraz filtrów, w przypadku zaniedbań dochodzi do pogorszenia stanu tego podzespołu – w takiej sytuacji dalsza jazda stanowi poważne zagrożenie dla silnika. Korzystając z usługi regeneracji turbosprężarek świadczonej przez serwis Krymar, możesz liczyć na zregenerowanie każdego typu turbiny – te wyposażone w VNT (zmienną geometrię, VTG, kierownice spalin – pojęcia zamienne), jak i takie wyposażone w wastegate (klapy upustu spalin). Zajmujemy się naprawą sterowników elektronicznych (nastawników i aktuatorów). Doważenia układów wirujących dokonujemy wykorzystując maszyny niemieckiej firmy Schenck. Turbiny ustawiamy wykorzystując flowbench CIMAT. Prowadzimy regenerację turba od Volokswagena i Fiata przez Scanie i DAF, aż po pojazdy John Deere, Caterpillar i wiele innych.

Wyślij do nas turbinę lub filtr DPF
w najbliższym oddziale Poczty Polskiej

logo poczta polska
Pocztowa 8,
07-300 Ostrów Mazowiecka

Współrzędne GPS:
N 52° 48' 9.936'' E 21° 53' 35.555''

Regeneracja katalizatorów scr Ostrów Mazowiecka

Filtry SCR pełnią ważną funkcję w samochodzie osobowym, ciężarowym oraz dostawczym, ponieważ odpowiadają za zmniejszanie ilości tlenku azotu w spalinach. Z czasem jednak i one ulegają zanieczyszczeniom. To natomiast przekłada się na spadek ich efektywności. Korzystając z naszych usług, możesz liczyć na pozbycie się niedogodności, takich jak wzrost zużycia paliwa czy też drganie silnika na biegu jałowym. Ofertę kierujemy do właścicieli samochodów ciężarowych, pojazdów budowanych, rolniczych i dostawczych. Do czyszczenia filtrów SCR stosujemy urządzenie marki FFSolution, które realizuje metodę objętościową. Jest skuteczniejsze niż standardowa myjka ciśnieniowa. Dzięki dwukrotnemu sprawdzeniu parametrów przepływu można natomiast zweryfikować efekty czyszczenia.

Regeneracja filtrów DPF FAP

regeneracja dpf Ostrów Mazowiecka

Filtry zarówno DPF FAP, jak i SCR czyszczone są w podobny sposób. W obu przypadkach proces regeneracji rozpoczyna się od przygotowania elementu, czyli założenia przejściówek oraz zabezpieczenia czujników. Następnie odbywa się właściwe oczyszczanie z zastosowaniem podwójnego obiegu wody pod ciśnieniem wraz ze specjalną, przebadaną chemią oraz ze zmianami kierunków strumienia. Po tym można przejść do suszenia gorącym powietrzem o temperaturze 120 stopni Celsjusza. Etap ten pozwala na wyeliminowanie wszelkich pozostałych zanieczyszczeń z kanałów. Metoda charakteryzuje się wyższą skutecznością niż wypalanie filtra w piecu indukcyjnym, gdyż umożliwia pozbycie się nie tylko sadzy, ale też popiołu i innych cząstek stałych. Ponadto jest to sposób bezinwazyjny, który nie wymaga rozcięcia podzespołu oraz wyjęcia z niego monolitu. Usługę regeneracji filtrów DPF FAP kierujemy do właścicieli wszystkich typów pojazdów: ciężarowych, dostawczych, rolniczych, budowlanych i osobowych.

Profesjonalny serwis podzespołów

Samodzielne naprawy części samochodowych wiążą się z ryzykiem doprowadzenia do kolejnych uszkodzeń. Warto zainwestować w usługi specjalistów. W firmie Krymar naprawy podzespołów przeprowadzane są przez doświadczonych pracowników. Uszkodzone elementy można przynieść do naszej siedziby w Białymstoku, dodatkowo wychodząc naprzeciw potrzebom Klientów z innych miejscowości, takich jak Ostrów Mazowiecka, proponujemy możliwość wysyłki podzespołu za pośrednictwem kuriera za darmo. Po zakończeniu prac odeślemy naprawione urządzenie pod wskazany adres.

Z Ostrowi Mazowieckiej możesz nadać do nas paczkę w każdym Paczkomacie Inpost

inpost paczkomaty
Wybierz jeden z Paczkomatów dostępnych w Ostrowi Mazowieckiej i wyślij do nas do regeneracji turbosprężarkę lub filtr DPF

strzałka

DANE TELEADRESOWE

biuro@turbokrymar.pl

ul. Hetmańska 36B Białystok

+48 512 339 409

+48 85 654 48 73