fbpx Skip to content

Czyszczenie, regeneracja turbin i filtrów DPF Siemiatycze

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI - Odpowiemy na wszelkie pytania

Jeśli dojdzie do awarii tubosprężarki, filtrów DPF lub katalizatorów SCR, konieczna jest natychmiastowa naprawa. Zignorowanie problemu może doprowadzić między innymi do poważnego uszkodzenia silnika. Aby uniknąć negatywnych skutków, warto w porę udać się do siedziby firmy Krymar w Białymstoku. Mieszkańcy innych miejscowości, na przykład Siemiatycz, mogą za darmo wysłać podzespół, korzystając z usług firmy kurierskiej. W pełni sprawne turbiny i filtry DPF odsyłamy na adres nadawcy.

Kompleksowa naprawa turbosprężarek

Turbiny odpowiadają za poprawę wydajności silnika w pojazdach, a ponadto zmniejszają emisję spalin do atmosfery. Odgrywają zatem ważną rolę, natomiast każda ich awaria przyczynia się do wywierania szkodliwego wpływu na środowisko naturalne (spaliny powodują zanieczyszczenie powietrza). W przypadku uszkodzenia tego elementu warto skorzystać z pomocy naszych doświadczonych specjalistów. Zajmują się czyszczeniem i naprawą turbosprężarek przeznaczonych do różnych pojazdów, w tym:

  • ciężarówek Scania, Volvo czy MAN;
  • sprzętów rolniczych marki JCB, Class, John Deere;
  • samochodów osobowych i dostawczych od producentów, takich jak Volkswagen, Audi, Renault.

Usuwamy awarie w turbinach o różnych typach sterowania, na przykład z mechanizmem VNT oraz tak zwanym wastegate. Służymy także merytorycznym doradztwem na temat prawidłowej eksploatacji wymienionych powyżej maszyn.

czyszczenie i naprawa turbosprężarek w Siemiatyczach

Przebieg regeneracji turbin

Naprawa tego elementu to kilkuetapowy proces, który rozpoczyna się od szczegółowej diagnostyki. Po rozłożeniu turbiny na części możemy wyodrębnić komponenty zniszczone, wymagające wymiany. Pozostałe poddajemy czyszczeniu wodą pod ciśnieniem, piaskowaniu oraz szkiełkowaniu. Następnie przeprowadzamy wyważenie wałka i koła kompresji (stosujemy w tym celu urządzenia marki Schneck), po czym testujemy turbosprężarkę na flowbenchu dynamicznym Cimat TurboTest Expert. Proces regeneracji turbin jest więc zakończony weryfikacją działania, dzięki czemu Klient ma pewność, że nasza praca przyniosła oczekiwane efekty.

Wyślij do nas turbinę lub filtr DPF
w najbliższym oddziale Poczty Polskiej

logo poczta polska
11 Listopada 2,
17-300 Siemiatycze

Współrzędne GPS:
N 52° 25' 36.421" E 22° 51' 49.638"

Czyszczenie filtrów DPF FAP – dlaczego jest tak ważne?

Zadanie filtra DPF to redukcja emisji sadzy w spalinach. Odgrywa on więc ważną rolę w pojeździe, jednak z czasem ulega zapchaniu. W takiej sytuacji konieczne jest odwiedzenie profesjonalnego serwisu, gdyż dalsza jazda z wyeksploatowanym podzespołem skutkuje zanieczyszczeniem środowiska naturalnego, co z kolei może negatywnie wpłynąć na zdrowie osób mieszkających na danym obszarze.

Ważne jest zatem szybkie rozpoczęcie regeneracji – kierowcy otrzymają kompleksową pomoc w firmie Krymar. Od lat zajmujemy czyszczeniem filtrów DPF FAP, a w pracy stosujemy wysokiej klasy sprzęt marki FFSolution. Ofertę kierujemy do właścicieli różnych pojazdów – zarówno aut osobowych, jak i ciężarówek czy samochodów dostawczych.

czyszczenie i regeneracja SCR i DPF Siemiatycze

Regeneracja filtrów SCR – kolejność prac

Katalizatory, ponieważ odpowiadają za usuwanie tlenku azotu z emitowanych spalin, również mogą ulegać zapchaniu. Proces czyszczenia przebiega zatem podobnie, jak w przypadku powyżej opisywanych podzespołów. Rozpoczyna się od sprawdzenia parametrów przepływu (powtarza się to też po zakończeniu prac, aby zweryfikować skuteczność serwisu). Następnie zakładamy przejściówki i zabezpieczamy czujniki. Potem czyścimy poszczególne części, korzystając z podwójnego obiegu wody pod ciśnieniem i profesjonalnych preparatów, oraz suszymy w temperaturze 120 stopni Celsjusza. Ta metoda czyszczenia i regeneracji filtrów SCR oraz DPF sprawdzi się w przypadku zarówno samochodów osobowych, jak i ciężarowych czy dostawczych.

Zaufaj profesjonalistom z firmy Krymar

Zapraszamy Klientów z różnych miejscowości, między innymi z Siemiatycz, do skorzystania z naszej oferty. Uszkodzone podzespoły, na przykład turbiny, można przynieść do naszej siedziby lub wysłać za pośrednictwem kuriera – koszty pokryjemy my. Po regeneracji odeślemy element pod adres zleceniodawcy.

Z Siemiatycz możesz nadać do nas paczkę w każdym Paczkomacie Inpost

inpost paczkomaty
Wybierz jeden z Paczkomatów dostępnych w Siemiatyczach i wyślij do nas do regeneracji turbosprężarkę lub filtr DPF

strzałka

DANE TELEADRESOWE

biuro@turbokrymar.pl

ul. Hetmańska 36B Białystok

+48 512 339 409

+48 85 654 48 73