fbpx Skip to content

Regeneracja, czyszczenie filtrów DPF i turbosprężarek Sokółka

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI - Odpowiemy na wszelkie pytania

Filtry DPF, FAP i SCR, a także turbosprężarki to ważne elementy w samochodach, jednak nie są niezawodne. Z czasem ulegają awariom lub zapchaniu, co prowadzi do spadku ich wydajności. Wymiana tych części bywa kosztowna, natomiast tańsze rozwiązanie stanowi usługa regeneracji oraz czyszczenia, którą proponuje serwis KRYMAR. Ofertę kierujemy nie tylko do osób mieszkających w pobliżu naszej siedziby – Klienci z innych miast, na przykład z Sokółki, mogą wysłać nam podzespół kurierem bez dodatkowych opłat.

Naprawa turbin i fachowe doradztwo

Aby turbosprężarka mogła odpowiednio spełniać swoją funkcję, należy dbać o jej właściwą konserwację. Podstawę stanowi szybkie reagowanie w sytuacji zauważenia sygnałów świadczących o awarii – takich jak specyficzne dźwięki czy też dym z układu wydechowego. W naszym serwisie zajmujemy się profesjonalną naprawą turbin z kierownicami spalin (zmienną geometrią, VNT, VGT) oraz klapą upustu spalin (wastegate). Ponadto diagnozujemy i regenerujemy sterowniki – elektroniczne, aktuatory, a także nastawniki. Realizujemy zlecenia dotyczące podzespołów różnych typów pojazdów:

  • aut osobowych i dostawczych (Audi, Volkswagen, BMW czy Ford),
  • samochodów ciężarowych (Scania, MAN, DAF, Renault),
  • maszyn budowlanych (Caterpillar, JCB lub Doosan) oraz rolniczych (Zetor, New Holland, John Deere),
  • łodzi, motorówek, a także skuterów wodnych.

Warto skontaktować się z nami w celu omówienia szczegółów odnośnie naprawy turbin – wskażemy optymalne rozwiązania oraz udzielimy porad dotyczących prawidłowej eksploatacji pojazdu, które pomogą w zmniejszenia ryzyka podobnych awarii w przyszłości.

naprawa turbin w Sokółce

Diagnostyka oraz regeneracja turbosprężarek

W serwisie KRYMAR zwracamy szczególną uwagę na precyzyjną diagnostykę podczas regeneracji turbosprężarek. Dokładne pomiary umożliwiają nam sprawdzenie stanu poszczególnych części i zweryfikowanie, które komponenty kwalifikują się do naprawy, a które wymagają całkowitej wymiany. Nieuszkodzone elementy poddajemy czyszczeniu pod ciśnieniem, piaskujemy i szkiełkujemy. Następnie wykonujemy wyważenie zespołu wirującego, co ma na celu osiągnięcie równomiernego rozkładu masy wirnika wobec geometrycznej osi obrotu. Odbywa się to z zastosowaniem wysokiej klasy sprzętów marki Schneck.

Po ponownym złożeniu podzespołu turbina jest ustawiana na podstawie parametrów oryginalnego modelu na urządzeniu dynamicznym Cimat. Przeprowadzamy jeszcze kontrolę jakości, dzięki czemu Klient zyskuje gwarancję, że proces regeneracji turbosprężarek przyniósł pożądany skutek, a element odzyskał dawną efektywność.

Wyślij do nas turbinę lub filtr DPF
w najbliższym oddziale Poczty Polskiej

logo poczta polska
Grodzieńska 25,
16-100 Sokółka

Współrzędne GPS:
N 53° 24' 23.096" E 23° 30' 5.50"

Czyszczenie filtrów SCR wodą pod ciśnieniem

System SCR (Selektywna Redukcja Katalityczna) zajmuje się redukowaniem ilości tlenku azotu w emitowanych przez pojazd spalinach. Zagrożenie dla wydajności tego układu stanowią natomiast wszelkie zanieczyszczenia. W takiej sytuacji właściciele samochodów osobowych, ciężarowych czy dostawczych mogą udać się do naszego serwisu – zajmujemy się bowiem profesjonalnym czyszczeniem katalizatorów SCR, a także filtrów DPF FAP.

Katalizator umieszczamy w specjalnej maszynie, która wprowadza do jego wnętrza wodę pod ciśnieniem. Dzięki temu możliwe jest usunięcie niemal wszystkich zabrudzeń. Następnie odbywa się suszenie w temperaturze 120 stopni Celsjusza, które pozwala na pozbycie się ewentualnych pozostałości szkodliwych substancji. Usługa czyszczenia katalizatora SCR to sposób na przywrócenie katalizatorowi pełnej sprawności, przy czym jej koszt jest znacznie niższy niż koszt zakupu nowego modelu. Ponadto usługi naszych specjalistów przekładają się na gwarancję bezpieczeństwa, czego nie można powiedzieć o innych metodach mycia katalizatorów (na przykład samodzielnego, z wykorzystaniem domowej chemii o działaniu żrącym).

czyszczenie DPF Sokółka

Profesjonalna regeneracja filtrów DPF FAP

Podstawowym zadaniem filtrów DPF FAP jest usuwanie szkodliwych substancji ze spalin emitowanych przez samochód. Pełnią więc ważną funkcję, gdyż nadmiar sadzy w atmosferze prowadzi do zanieczyszczenia środowiska, a także stanowi zagrożenie dla zdrowia ludzi (może być być przyczyną częstszych zachorowań mieszkańców danego obszaru na różnego rodzaju nowotwory). Warto zatem dbać o odpowiednią konserwację tego urządzenia i szybko reagować w przypadku zauważenia niepokojących sygnałów.

Pomocy udzielą Ci specjaliści z naszego serwisu. Proponujemy usługę regeneracji filtrów DPF FAP, która pozwala przywrócić tym urządzeniom pierwotną wydajność. Ofertę kierujemy do właścicieli samochodów zarówno osobowych, jak też ciężarowych i dostawczych. Podczas czyszczenia stosujemy wyłącznie sprawdzone, innowacyjne rozwiązania, ponadto mamy bogate doświadczenie w branży – od lat przeprowadzamy regeneracje filtrów DPF FAP, a także naprawy turbosprężarek.

Realizacja zleceń z możliwością wysyłki

W celu skorzystania z usług czyszczenia lub naprawy turbosprężarek oraz filtrów DPF, FAP, SCR warto zgłosić się do siedziby KRYMAR, natomiast dla Klientów z innych miejscowości, na przykład z Sokółki, przeznaczona jest opcja wysyłki uszkodzonego elementu za pośrednictwem kuriera – koszty pokrywamy my. Przeprowadzamy wszelkie czynności naprawcze, a następnie odsyłamy Zleceniodawcy zregenerowany podzespół.

Z Sokółki możesz nadać do nas paczkę w każdym Paczkomacie Inpost

inpost paczkomaty
Wybierz jeden z Paczkomatów dostępnych w Sokółce i wyślij do nas do regeneracji turbosprężarkę lub filtr DPF

strzałka

DANE TELEADRESOWE

biuro@turbokrymar.pl

ul. Hetmańska 36B Białystok

+48 512 339 409

+48 85 654 48 73