fbpx Skip to content

Regeneracja, czyszczenie filtrów DPF i turbosprężarek Suwałki

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI - Odpowiemy na wszelkie pytania

Serwis Krymar specjalizuje się w naprawie filtrów DPF i turbosprężarek. Ofertę kierujemy do mieszkańców zarówno Białegostoku, jak i innych miast – na przykład Suwałk. Uszkodzony element można przynieść do naszej siedziby lub wysłać bezkosztowo kurierem. Po zrealizowaniu usługi odeślemy całość pod wskazany adres.

Naprawa turbin

Dzięki turbinie samochód osiąga wysoką moc i wydajność przy mniejszym spalaniu, jednak aby ten element mógł odpowiednio spełniać swoją funkcję, należy pamiętać o właściwej konserwacji. Podstawę stanowi między innymi dbanie o odpowiednią ilość i jakość oleju silnikowego. Warto zwracać też uwagę na obecność niepokojących sygnałów – niedogodności, takie jak dym z układu wydechowego oraz spadek mocy pojazdu, wskazują na uszkodzenie turbiny. Jazda z taką awarią bywa niebezpieczna, dlatego trzeba niezwłocznie udać się do serwisu. W ramach naprawy turbin przeprowadzimy między innymi czyszczenie komponentów, ich piaskowanie, a także szkiełkowanie, złożenie układu wirującego z wykorzystaniem nowych i regenerowanych podzespołów, doważenie i ustawienie turbosprężarki. Przed przekazaniem całości Klientowi wykonujemy jeszcze kontrolę jakości, aby mieć pewność, że zregenerowana turbina po naprawie ponownie pracuje jak nowa.

Regeneracja turbosprężarek w Suwałkach

Regeneracja turbosprężarek

Awaria turbiny najczęściej spowodowana jest inną usterką pojazdu, w przypadku dalszego użytkowania pojazdu może doprowadzić do poważnych awarii silnika. W serwisie Krymar zajmujemy się regeneracją turbosprężarek. Wykonujemy naprawy wszystkich rodzajów turbosprężarek do każdego typu pojazdu. Turbiny wyposażone w zmienną geometrię (kierownicę spalin, VNT, VGT) ustawiamy i testujemy wykorzystując flowbench CIMAT TurboTest Expert. Układy wirujące doważamy na urządzeniach Schenck. Naprawiamy także turbo wyposażone w klapy upustu spalin, czyli tzw. wastegate. Zajmujemy się diagnostyką i regeneracją nastawników (aktuatorów, sterowników) elektronicznych zarówno do aut osobowych, ciężarówek jak i sprzętu rolniczego i budowlanego. Do tego celu używamy testera ATD1, programatora APD-1 i uniwersalnego narzędzia przeznaczonego dla sprzętu ciężkiego i rolniczego AT24V.

Wyślij do nas turbinę lub filtr DPF
w najbliższym oddziale Poczty Polskiej

logo poczta polska
Tadeusza Kościuszki 25,
16-402 Suwałki

Współrzędne GPS:
N 54° 5' 29.617'' E 22° 55' 44.779''

Czyszczenie filtrów SCR

Podstawowym zadaniem filtra SCR jest zmniejszanie ilości tlenku azotu w spalinach. Ulega on jednak zanieczyszczeniom, które przekładają się na spadek wydajności. W celu odzyskania dawnej sprawności katalizatora należy skorzystać z pomocy specjalistów. Profesjonalne czyszczenie z użyciem nowoczesnego sprzętu marki FFSolution to przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa. Stosowana przez nas metoda hydrodynamiczna zapobiega uszkodzeniom filtra (czego nie można powiedzieć nieprofesjonalnych sposobach, takich jak czyszczenie elementu domową chemią o działaniu żrącym). Ponadto koszt usługi czyszczenia filtrów SCR jest znacznie niższy niż koszt zakupu nowego podzespołu. Ofertę kierujemy do właścicieli wszystkich typów pojazdów, w tym ciężarowych i dostawczych.

regeneracja DPF Suwałki

Regeneracja filtrów DPF FAP

Filtr DPF FAP odpowiada za wychwytywanie cząstek stałych ze spalin emitowanych przez samochód. Podobnie jak filtr SCR, z czasem ulega on zanieczyszczeniu. Wówczas przeprowadza się regenerację, również z zastosowaniem urządzenia marki FFSolution. Sprzęt wykorzystuje metodę objętościową, znacznie skuteczniejszą niż skupiony strumień wody i umożliwia dokładne oczyszczenie wszystkich kanałów. Ponadto pracuje on w obiegu zamkniętym z układem filtracji – dzięki temu szkodliwe substancje nie przedostają się do atmosfery. Dopełnienie zabiegu regeneracji stanowi suszenie powietrzem o temperaturze 120 stopni Celsjusza, które pozwala usunąć pozostałości sadzy. Usługę tę kierujemy nie tylko do właścicieli samochodów osobowych, ale też ciężarowych, dostawczych, rolniczych i budowlanych.

Porady specjalistów

W serwisie Krymar szczególną uwagę zwracamy na diagnostykę. Dzięki temu możemy poznać przyczyny uszkodzeń i doradzić odnośnie dalszej eksploatacji pojazdu. Jeśli kierowca zastosuje się do tych porad, zminimalizuje ryzyko wystąpienia podobnych problemów w przyszłości. Chcąc skorzystać z naszych usług, należy przynieść uszkodzony element do siedziby Krymar, natomiast osoby spoza Białegostoku, na przykład z Suwałk, mają możliwość wysyłki danej części kurierem za darmo. Po zakończeniu prac odsyłamy filtry i turbiny pod wskazany adres.

Z Suwałk możesz nadać do nas paczkę w każdym Paczkomacie Inpost

inpost paczkomaty
Wybierz jeden z Paczkomatów dostępnych w Suwałkach i wyślij do nas do regeneracji turbosprężarkę lub filtr DPF

strzałka

DANE TELEADRESOWE

biuro@turbokrymar.pl

ul. Hetmańska 36B Białystok

+48 512 339 409

+48 85 654 48 73